Blog

Zima nad morzem. Czyli jak wygląda półwysep w śniegu?

Plaża nad Bałtykiem zimą przykryta śniegiem, zima nad morzem

Zima, jedni ją nienawidzą, drudzy kochają. Jest to pora roku, gdy entuzjaści białego szaleństwa jadą w góry, a osoby ciepłolubne rezerwują bilety w ciepłe kraje. Nadmorskie kurorty nie są popularną destynacją podczas zimy, jednak są doskonałym miejscem dla osób, które szukają, spokoju, zdrowego wypoczynku i miejsca do uprawiania sportów zimowych. Tak dobrze słyszeliście!

Zabieram Cię na wycieczkę po półwyspie helskim zimą.

Kontynuuj czytanie „Zima nad morzem. Czyli jak wygląda półwysep w śniegu?”

Dni wolne od pracy w 2018 roku. Jak zorganizować długie weekendy?

Półwysep helski z powietrza, widok z lotu ptaka

Z rozpoczęciem nowego roku przyjrzeliśmy się jak możesz  przedłużyć sobie weekendy biorąc kilka dni urlopu. Sprytnie dysponując urlopem możesz wygospodarować czas na kite wyjazdy nad polskie morze lub zagraniczne wojaże. Jesteś ciekaw kiedy będą dni wolne od pracy w 2018 roku? Przeczytaj! Kontynuuj czytanie „Dni wolne od pracy w 2018 roku. Jak zorganizować długie weekendy?”

Dlaczego kitesurfing? Czyli 10 powodów dla których warto nauczyć się kite.

Widok na kitesurferów pływających na wyspach, dlaczego kitesurfing

 

Zanim przejdziemy do naszej listy powodów dla której warto dołączyć do świata kitesurfingu, wyjaśnijmy sobie czym jest ten sport. Kitesurfing to hybryda z pogranicza sportów wodnych i powietrznych. Polega on na poruszaniu się przy pomocy siły generowanej przez latawiec.

Pierwszy latawiec, którym można było sterować skonstruował Georg Pocock w 1826 roku. A w 1984 bracia Legaignoux opatentowali zestaw do kitesurfingu po nazwą WIPIKA.

Choć kite kojarzy nam się główne z wodą, to można uprawiać go praktyczne wszędzie. Na lądzie, lodzie oraz wodzie. Wystarczy, że znajdziesz odrobinę wolnej przestrzeni i już możesz cieszyć się kitesurfingiem. Kontynuuj czytanie „Dlaczego kitesurfing? Czyli 10 powodów dla których warto nauczyć się kite.”

Prezent dla kitesurfera, dziesięć inspiracji

Kitesurfer na fali,prezent dla kitesurfera

 

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, więc świąteczna gorączka trwa w najlepsze. Przygotowania do świąt, to nie łatwe zadanie. Jedni już uporali się z zakupami, inni nadal gorączkowo poszukują idealnego podarunku. Dla osób, które mają w rodzinie kitesurfera przygotowaliśmy dziesięć propozycji na prezent. Są to inspiracje na każdy portfel. Są pomysły na tańsze zakupy, jak i na takie bez górnej granicy. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu pomysł na prezent, a osoba obdarowana przedmiotem z poniższej listy będzie wniebowzięta. Sprawdźcie te inspiracje na prezent dla kitesurfera! Kontynuuj czytanie „Prezent dla kitesurfera, dziesięć inspiracji”

Hawajskie warunki w szkole kitesurfingu KiteClub

Kitesurfer na zatoce, szkoła kitesurfingu

 

Za nami dwa upalne dni nad morzem i z pięknym wiatrem z południowego wschodu, który dał nam wiele zabawy. Szkoła kitesurfingu ruszyła pełna parą. Krzysztof jest przykładem osoby, która zachorowała na kitesurfing. Na wypoczynek przyjechał z rodziną z Zakopanego. W ostatnie dwa dni pobytu nad morzem pojawiły się warunki do nauki. Nie czekał dłużej postawił wszystko na jedna kartę i zapisał się na kurs kitesurfingu. Po dwóch dniach zaczął pływać pierwsze odcinki. Kontynuuj czytanie „Hawajskie warunki w szkole kitesurfingu KiteClub”

Jak dobrać latawiec? Czyli jak spędzać więcej czasu na wodzie.

Kitesurfer z latawcem na plaży, Jak dobrać latawiec? Czyli jak spędzać więcej czasu na wodzie.

 

Dobór latawca z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. Odpowiednie skrzydło jest gwarancją dobrej zabawy i szybkiego progresu. Jednak, czy byłeś świadkiem sytuacji, w której po wejściu do wody czujesz dyskomfort związany z brakiem mocy? A może wręcz przeciwnie?  Jedna z Twoich sesji zamieniła się w walkę o życie? Jeśli tak? To możliwe, że zawiodło rozpoznanie jednego z poniższych czynników.

Siła wiatru

Podstawową kwestią, którą należy wziąć pod uwagę dobierając latawiec, jest siła wiatru. Planując pływanie warto skorzystać z dedykowanych dla kite i wind surferów serwisów pogodowych takich, jak ICM lub Windguru. Dadzą one ogólną informację na temat siły i kierunku wiatru, co pozwoli wstępnie określić odpowiednią wielkość kite’a. Kontynuuj czytanie „Jak dobrać latawiec? Czyli jak spędzać więcej czasu na wodzie.”