Dni wolne od pracy w 2018 roku. Jak zorganizować długie weekendy?

Półwysep helski z powietrza, widok z lotu ptaka

Z rozpoczęciem nowego roku przyjrzeliśmy się jak możesz  przedłużyć sobie weekendy biorąc kilka dni urlopu. Sprytnie dysponując urlopem możesz wygospodarować czas na kite wyjazdy nad polskie morze lub zagraniczne wojaże. Jesteś ciekaw kiedy będą dni wolne od pracy w 2018 roku? Przeczytaj!

Najbliższy dzień, w który przysługuje wolne od pracy wypada w Trzech Króli. Jest to 6 styczeń. Pomimo tego że święto przepada w sobotę, nic straconego. Zgodnie z kodeksem pracy możesz wykorzystać ten dzień w innym terminie. Na przykład, w poniedziałek 8 stycznia.

Na kolejny przydłużony weekend poczekamy, aż do kwietnia. Czyli 1 i 2 kwietnia.

Majówka to szansa na bardzo długi weekend. Biorąc dzień wolny 30 kwietnia, 2 oraz 4 maja zyskasz aż 9 dni wypoczynku. Będzie to najprawdopodobniej pierwszy weekend, gdzie będzie można spędzić go nad polskim morzem zatem warto skorzystać.

Kalendarz z dniami wolnymi majówki, dni wolne od pracy w 2018 roku

Jeszcze w maju możesz zaplanować dłuższy wypoczynek. 31 maja w kalendarzu mamy Boże Ciało, które jak co roku przypada w czwartek. Biorąc dzień wolny w piątek mamy 4 dni wypoczynku. Czerwiec jest najlepszym miesiącem do pobytu nad morzem. Brak tłumów, wysoka temperatura i dużo miejsca na wodzie zachęca do skorzystania z nadmorskich uroków.

Kalendarz z dniami wolnymi w Boże Ciało 2018, dni wolne od pracy w 2018 roku

Ostatni długi weekend w lecie 2018 zorganizujesz w sierpniu. 15 sierpnia wypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to środa zatem można wziąć 2 dni przed lub 2 dni po tym święcie uzyskując 5 dni wolnych od pracy. Osoby, które wezmą w tym tygodniu 4 dni wolne uzyskają 9 dni na pływanie.

Kalendarz z dniami wolnymi w sierpniu 2018, dni wolne od pracy w 2018 roku

I na koniec roku jest możliwość uzyskania 11 dni wolnego. Jeśli marzycie o spędzeniu świąt Bożego Narodzenia pod palmami wykorzystajcie fakt, że przypadają one w tym roku w środku tygodnia (wtorek, środa). Biorąc dzień wolny od pracy 24, 27, 28 i 31 grudnia można spokojnie polecieć do Brazylii, Zimbabwe lub Egiptu i dobrze naładować baterie w oczekiwaniu na wiosnę.

Kalendarz z dniami wolnymi w grudniu 2018, dni wolne od pracy w 2018 roku, święta bożego narodzenia

Przed organizacją wyjazdu nad morze zalecamy spojrzeć na prognozę pogody. Jeśli będziecie mieli wątpliwości czy ruszać nad wodę, napiszcie do nas. Z chęcią wam podpowiemy czy warto.

Mamy nadzieję, że przypadł wam do gustu poradnik jak wygospodarować dodatkowe dni wolne od pracy w 2018 roku.