Ostateczny przewodnik po akcesoriach i sprzęcie do kitesurfinguKażdy, kto kiedykolwiek próbował swoich sił w kitesurfingu, wie, jakie to może być wyzwanie. Wymaga dużo praktyki, cierpliwości i siły, a na dodatek jest dość kosztowny, aby zacząć. Kitesurfing wymaga posiadania co najmniej trzech różnych elementów zestawu: latawca, deski i własnego ciała. Problem w tym, że większość ludzi nie ma tego całego sprzętu leżącego w domu i czekającego na wykorzystanie do kitesurfingu. Zakup wszystkich niezbędnych akcesoriów kosztuje, dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc. Oto niezbędne elementy wyposażenia, które każdy aspirujący kitesurfer potrzebuje przed wejściem na wodę. Jeśli myślisz o rozpoczęciu tego ekscytującego sportu, czytaj dalej, aby zapoznać się z naszym zestawieniem wszystkiego, czego potrzebujesz, a także z kilkoma wskazówkami, jak zacząć bezpiecznie i niedrogo.

Sprzęt do kiteboardingu

  • Latawiec - Jest to źródło mocy, które ciągnie ridera przez wodę. Latawce są we wszystkich kształtach, rozmiarach i kolorach, więc możesz znaleźć coś, co pasuje do twojego osobistego stylu.
  • Bar - Bar to miejsce, w którym trzyma się latawiec. Istnieją różne rodzaje barów, w tym jednoręczne, dwuręczne i podwójne, więc możesz wybrać taki, który odpowiada twojemu poziomowi doświadczenia. Jeśli dopiero zaczynasz, bar jednoręczny jest dobrym pomysłem, ponieważ jest łatwy w użyciu.
  • Uprząż - Uprząż zaczepia cię do deski i zapewnia bezpieczeństwo podczas kitesurfingu. Istnieją trzy różne rodzaje uprzęży: nadmuchiwane, miękkie i sztywne, więc ważne jest, aby wybrać taką, która pasuje do Ciebie prawidłowo.
  • Żagiel - Kiteboarder używa żagla do połączenia latawca z deską. Żagle są dostępne w różnych kolorach i wzorach, w tym z logo firmy.

Deska jest jednym z najważniejszych elementów zestawu dla kitesurferów. To na niej stoisz i to ona zapewnia ci stabilność w wodzie. Rodzaj deski, którą powinieneś kupić, zależy od tego, jaki jest twój główny cel. Jeśli dopiero zaczynasz, krótka deska, która ma około 6-8 stóp długości jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ łatwiej jest nią manewrować. Jeśli planujesz robić triki, lepsza będzie longboard, ponieważ ma większą szansę na wywrotkę. Jeśli dopiero zaczynasz, nadmuchiwany kiteboard jest dobrą, niedrogą opcją. Jeśli chcesz uzyskać coś bardziej trwałego, miękka deska jest dobrą, niedrogą opcją. Jeśli jednak interesujesz się ekstremalnym, wyczynowym kiteboardingiem, sztywna deska jest dobrym rozwiązaniem.

Chroń swoje ciało (i swój sprzęt)

Kitesurferzy, którzy dopiero zaczynają, powinni nosić kask, ochraniacze na kolana i rash guard, aby chronić swoje ciało przed potencjalnymi urazami. SURFERSFLY zaleca noszenie ochraniacza na całe ciało z wysokim współczynnikiem ochrony przed promieniowaniem UV (UPF) i kasku z wizjerem lub gogli. Jeśli chodzi o ochronę sprzętu, Twój latawiec i deska są najważniejszymi elementami wyposażenia, więc ważne jest, aby zapewnić im bezpieczeństwo, gdy ich nie używasz.

Sztywne deski i latawce powinny być przechowywane w torbie na deskę lub torbie na latawiec i powinny być przechowywane z dala od bezpośredniego światła słonecznego, aby uniknąć wypaczenia i wyblaknięcia. Twoja torba na deskę powinna mieć również wystarczająco dużo miejsca, aby zmieścić cały latawiec i sprzęt, aby wszystko trzymało się razem.

Kotwice i smycze

  • Kotwice - Kotwice pomagają kitesurferowi kontrolować kąt nachylenia latawca i są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Niektóre kotwice są wykonane z ciężarkami, podczas gdy inne mają zwijaną linkę.
  • Leashes - Leash mocuje latawiec do kostki. Jest to przydatne podczas kitesurfingu, ponieważ pozwala łatwo dosięgnąć latawca i sprowadzić go do siebie.
  • Loty kitesurfingowe - Są to linki, które łączą latawiec z barem i pomagają Ci kontrolować latawiec. Możesz wybierać pomiędzy lotami z pojedynczą linką i podwójną linką.
  • Deski do kitesurfingu - Istnieją dwa różne rodzaje desek: one-board i two-board. One-boardy są lżejsze, łatwiejsze w manewrowaniu i łatwiejsze w transporcie, ale two-boardy są lepsze do wykonywania trików.
  • Kask kitesurfingowy - Istnieje kilka różnych typów kasków, w tym full face i open face. Ważne jest, aby uzyskać odpowiedni kask w oparciu o swój poziom doświadczenia.

Nie ma nic całkiem jak kitesurfing, i może to być niesamowicie zabawny i przygodowy sport. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że jest to sport ekstremalny, więc najlepiej jest zacząć powoli i budować swoje umiejętności w czasie. Jeśli dopiero zaczynasz, ważne jest, aby pamiętać, aby zawsze nosić kask i inny sprzęt bezpieczeństwa, a także ważne jest, aby pozostać w ramach swojego poziomu umiejętności. Jeśli jesteś gotowy, aby spróbować swoich sił w kitesurfingu, przeczytaj ten post, aby dowiedzieć się więcej o różnych elementach zestawu, których potrzebujesz i przygotuj się do korzystania z tego ekscytującego sportu.