Najlepszy sprzęt do pływania na następne wakacjeNurkowanie to niesamowite doświadczenie. Tak niesamowite, w rzeczywistości, że możesz chcieć zrobić to ponownie i ponownie. Aby upewnić się, że Twoja następna wyprawa nurkowa jest tak bezpieczna i przyjemna, jak to możliwe, powinieneś zainwestować w najwyższej klasy sprzęt do nurkowania za każdym razem. Po tym wszystkim, mając najlepszy sprzęt dostępny może zrobić lub złamać swoją następną przygodę nurkowania. Stan sprzętu scuba bezpośrednio wpływa na to, ile przyjemności można uzyskać z podróży nurkowania. Sprzęt słabej jakości może prowadzić do frustracji, ryzyka urazu, a nawet utonięcia, jeśli sprzęt zawiedzie w krytycznym momencie. Z drugiej strony, inwestowanie w wysokiej jakości sprzęt prawie na pewno poprawi Twoją kolejną wyprawę nurkową. Nurkowanie wymaga specjalistycznego sprzętu, który może nie być czymś, czego używasz na co dzień. Istnieje jednak kilka elementów standardowego sprzętu do nurkowania, które każdy nurek powinien posiadać, gdy wybiera się na wycieczkę.

Wybierz dobrą maskę do nurkowania

Maska jest pierwszym elementem wyposażenia, który założysz przed każdym nurkowaniem. Maska powinna być wystarczająco mocna, aby wytrzymać uderzenia i mieć szczelne zamknięcie wokół oczu. Źle zaprojektowana maska może powodować podrażnienia i zamglenia wokół oczu, które mogą wpływać na zdolność do wyraźnego widzenia. Słaba widoczność jest jedną z głównych przyczyn śmiertelnych ofiar nurkowania. Maska, która nie jest prawidłowo dopasowana może prowadzić do dużego dyskomfortu podczas nurkowania. Chcesz maskę, która jest tak wygodne, jak to możliwe, aby zapobiec rozpraszania, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.

Płynna ochrona ucha i nosa Wiele z dyskomfortu doświadczonego podczas kolejnego nurkowania będzie wynikać z faktu, że woda w masce nie jest taka sama jak powietrze w nosie. Twoja maska będzie wypełniona wodą, w której jesteś zanurzony. Aby doświadczyć pełnych korzyści z nurkowania bez dyskomfortu, będziesz musiał mieć maskę wypełnioną powietrzem. Powietrze w masce będzie pobierane z Twojego własnego nosa. Aby upewnić się, że nie ma wody do maski, trzeba będzie mieć sposób, aby zatrzymać wodę w nosie z wejściem do maski, jak również. Istnieje kilka różnych rodzajów zatyczek do nosa przeznaczonych dla nurków. Najbardziej skuteczne zatyczki do nosa będzie uszczelnić z nosa i uszu, więc woda nie może przejść przez.

Płetwy i obuwie do nurkowania

Płetwy do nurkowania są zaprojektowane zarówno do pływania, jak i do napędu. Podczas pływania mięśnie nóg pracują, aby poruszać ciało w wodzie. Płetwy pomagają odciążyć mięśnie nóg poprzez naciskanie na wodę, aby przesunąć cię do przodu. To pozwala pływać dłużej i bardziej efektywnie. Podczas zakupów dla płetw, będziesz chciał dostać płetwy, które pasują do Twoich stóp snugly. W przeciwnym razie mogą one poluzować się podczas pływania i stać się zagrożeniem. Większość płetwy scuba są wykonane z materiałów syntetycznych, które odpychają bakterie. Chociaż mogą one wytrzymać przebywanie w wodzie, nie mogą być używane na suchym lądzie. Po każdym nurkowaniu należy wypłukać płetwy w słodkiej wodzie, aby usunąć sól, która mogłaby skorodować ostrza.

Zbiornik(i) do nurkowania

Zbiornik jest elementem wyposażenia, który pozwala ci oddychać pod wodą. Na lądzie, zbiornik jest pod ciśnieniem powietrza. Jednak na głębokości, powietrze w zbiorniku rozpuszcza się w wodzie, powodując utratę ciśnienia w zbiorniku. Regulator zbiornika kontroluje ciśnienie wewnątrz zbiornika nurkowego. Ciśnienie wewnątrz zbiornika jest ważne, ponieważ wpływa na to, ile powietrza jest uwalniane do maski przy każdym oddechu. Na różnych głębokościach ciśnienie wewnątrz zbiornika będzie wyższe lub niższe od ciśnienia atmosferycznego. Kiedy ciśnienie wewnątrz zbiornika jest niższe niż ciśnienie atmosferyczne, nurek doświadczy czegoś, co jest znane jako "zakręty". Zgięcia są spowodowane przez rozpuszczony azot we krwi zwiększający ciśnienie i powodujący ból w stawach. W zależności od tego, jak daleko nurkujesz, regulator zbiornika będzie ustawiony na określone ciśnienie, aby zapobiec zgięciom.

Sprzęt do snorkelingu

Snorkeling jest bardzo podobny do nurkowania, ale z kilkoma kluczowymi różnicami. Pierwszą różnicą jest to, że do oddychania używa się rurki do nurkowania zamiast zbiornika. Fajka to rurka z ustnikiem na jednym końcu i małym zaworem na drugim, który pozwala każdej wodzie wejść do rurki, aby zostać wydalonym. Kolejną różnicą jest to, że snorkeling odbywa się nad wodą na niewielkiej głębokości. Woda w rurce nie jest taka sama jak powietrze w twoim nosie. Jednak na niewielkiej głębokości woda w fajce nie jest szkodliwa.

Nurkowanie to aktywność rekreacyjna, która pozwala na eksplorację oceanu na głębokościach, które w innym przypadku byłyby niemożliwe. Sprzęt do nurkowania jest zaprojektowany tak, aby był jak najlżejszy i łatwy w użyciu. Jednak nurkowanie to także sport, który wymaga wielu umiejętności i praktyki. Nurkowanie wymaga specjalistycznego sprzętu, który często jest droższy niż inne rodzaje sprzętu. Jeśli planujesz wkrótce wybrać się na nurkowanie, powinieneś zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, aby zapewnić bezpieczną i przyjemną podróż.