10 porad jak przygotować się do surfowania w nowym krajuNowe miejsca przychodzą z nowymi wyzwaniami, a przeprowadzka do nowego kraju nie jest wyjątkiem. Kiedy po raz pierwszy przybędziesz do obcego kraju, wszystko będzie wydawało się nowe i dziwne. Nie będziesz znał drogi, nie będziesz znał nikogo, a bariera językowa może sprawić, że wszystko będzie jeszcze trudniejsze niż się wydaje. Ale nie pozwól, aby to Cię przeraziło! Nowe kraje oferują również ekscytujące możliwości poznania nowych ludzi, spróbowania nowych działań i zanurzenia się w kulturze, która jest zupełnie inna od twojej własnej. Na szczęście dla Ciebie, mamy kilka świetnych porad, jak możesz sprawić, że proces przeprowadzki do nowego kraju będzie znacznie gładszy. Oto 10 wskazówek, jak przygotować się do surfowania w nowym kraju, aby nie była to taka straszna perspektywa...

Poznaj miejscowych przed przeprowadzką

Przeprowadzka do nowego kraju będzie dość ciężkim procesem na początek, więc będziesz chciał zrobić wszystko, co możesz, aby zmniejszyć obciążenie. Nie musisz zabierać wszystkiego, co znajduje się w twojej szafie, zwłaszcza gdy (z powodu różnicy czasu) i tak nie będziesz w stanie nosić większości z nich. Będziesz musiał również uwzględnić wysyłkę, ponieważ wiele linii lotniczych ogranicza ilość rzeczy, które możesz wnieść na pokład. Wiedza o tym, bez jakich przedmiotów nie możesz żyć, jest dobrym sposobem na zawężenie opcji.

Dowiedz się, gdzie są najlepsze miejsca do surfowania

Zanim dokonasz wielkiej przeprowadzki, powinieneś spróbować spotkać się z kilkoma ekspatami, którzy mieszkają w kraju, do którego się przeprowadzasz. To może być świetny sposób, aby uzyskać kilka porad na temat życia w kraju, a także nawiązać przyjaźnie, gdy jesteś tam po raz pierwszy. Możesz poszukać grup ekspatów na stronach takich jak meetup.com. Grupy ekspatów mogą być również doskonałym źródłem informacji o najlepszych miejscach do surfowania. Będziesz mógł połączyć się z ludźmi, którzy mieszkają w kraju przez długi czas i mogą opowiedzieć ci o swoich ulubionych miejscach.

Sprawdź swoje ubezpieczenie podróżne i wymagania zdrowotne

Jeśli jesteś miłośnikiem surfingu, musisz mieć świadomość, że niektóre kraje są o wiele lepsze do surfowania niż inne. Klimat, lokalizacja i kultura danego kraju mogą sprawić, że będzie to świetne miejsce do życia, ale sprawią, że będzie to okropne miejsce do surfowania. Istnieje kilka czynników, które idą do określenia, gdzie najlepsze miejsca do surfowania są.

Pierwszym z nich jest klimat. Chcesz znaleźć miejsce, które ma ciepłą wodę przez cały rok, ponieważ jest to niezbędne do surfowania. Innym jest lokalizacja. Chcesz znaleźć miejsce, które ma spójne i niezawodne swells. To sprawi, że łatwiej jest odkryć spójne miejsca surfowania i być w stanie podróżować po kraju z łatwością. Wreszcie, chcesz znaleźć miejsce, które ma kulturę surfowania. Niektóre kraje mają surowe prawa i zasady, które sprawiają, że dostęp do wody jest naprawdę trudny.

Nie zapomnij o swoim sprzęcie sportowym

Przed przeprowadzką ważne jest, aby sprawdzić, jakie wymagania zdrowotne, jeśli w ogóle, są wymagane do odwiedzenia lub zamieszkania w nowym kraju. Warto również sprawdzić, jakie ubezpieczenie podróżne będzie potrzebne w kraju, do którego się przeprowadzasz, ponieważ przeprowadzka może czasem zmienić zakres ubezpieczenia. A nawet jeśli nie, to i tak warto to sprawdzić. Przeprowadzka do nowego kraju to duża zmiana, więc chcesz mieć pewność, że jesteś objęty ubezpieczeniem, jeśli cokolwiek pójdzie nie tak.

Nie polegaj na GPS-ie

Tak, musisz podróżować lekko, ale nie musisz całkowicie zapominać o swoim sprzęcie sportowym. Jeśli przeprowadzasz się na skalę międzynarodową, możesz spróbować wysłać część swojego sprzętu sportowego. Jeśli przeprowadzasz się w kraju, możesz spróbować sprzedać swój sprzęt sportowy i kupić nowy sprzęt po dotarciu na miejsce.

Naucz się trochę lokalnego języka

Chociaż na powierzchni może się to wydawać głupią rzeczą, o której należy być ostrożnym, możesz zapomnieć o poleganiu na GPS w nowym kraju. Nie polegaj na swoim GPS, aby zabrać cię tam, gdzie chcesz iść. Zamiast tego dowiedz się, jak miejscowi zwykle się poruszają i spróbuj użyć tych metod. Będziesz w stanie lepiej poczuć miasto i nie będziesz miał ciągłego poczucia, że się zgubiłeś. A nawet jeśli się zgubisz, to nie jest to koniec świata. Zgubienie się może być czasem najlepszym sposobem na odkrycie nowego miejsca.

Zadbaj o swoje rzeczy

Nauczenie się trochę języka nowego kraju może przejść długą drogę w kierunku uczynienia twojego życia o wiele łatwiejszym. Jeśli przeprowadzasz się do kraju anglojęzycznego, jeszcze ważniejsze jest, abyś nauczył się tego języka. Niektóre kraje anglojęzyczne mają akcent, który jest inny niż ten, do którego możesz być przyzwyczajony, a pytanie o drogę w języku, którego nie znasz, może być naprawdę kłopotliwe. Jeśli masz czas przed przeprowadzką, możesz spróbować wziąć udział w kursie językowym. Może to być świetny sposób, aby nauczyć się podstaw i sprawić, że przeprowadzka będzie nieco bardziej płynna.

Podczas pakowania się do przeprowadzki, będziesz chciał zadbać o swoje rzeczy. Jeśli przeprowadzasz się do tropikalnego klimatu, możesz chcieć spakować niektóre przedmioty, aby ochronić je przed pogodą. Jeśli przenosisz się do zimnego klimatu, możesz chcieć spakować pewne przedmioty w sposób, który ułatwi ich użycie w zimie. Dodatkowo możesz chcieć spakować wszelkie przedmioty, które są szczególnie drogie lub trudne do zastąpienia. Jeśli przenosisz się do klimatu tropikalnego, nie chcesz pakować przedmiotów, które mogą zostać uszkodzone przez pogodę.