7 niezbędnych akcesoriów do pływania, które powinieneś mieć zawsze przy sobie podczas treningu pływackiegoUmiejętność pływania to świetna umiejętność na wypadek, gdybyś znalazł się w niebezpieczeństwie podczas pobytu na plaży lub wpadł do basenu. Pływanie może być również doskonałym ćwiczeniem kardio i treningu siłowego, a także zabawnym sposobem na relaks w gorące dni. Niezależnie od tego, czy trenujesz do swojego pierwszego triathlonu, czy po prostu chcesz przenieść swoje umiejętności pływackie na wyższy poziom, posiadanie odpowiednich akcesoriów pływackich może zrobić różnicę. Choć niektóre z tych przedmiotów mogą nie wydawać się przydatne zbyt często, są one niezbędne dla każdego, kto chce poprawić swoje umiejętności pływania poza zwykłym pływaniem i psim wiosłowaniem. Od okularów do pływania i czepków, które chronią przed promieniami UV, po urządzenia do treningu pływalności, które pomogą Ci nauczyć się pływać pewnie, oto 7 niezbędnych akcesoriów do pływania, których potrzebuje każdy pływak.

Swim cap

Czepki do pływania są niezbędne do ochrony włosów przed szkodliwym działaniem promieni UV podczas pływania na świeżym powietrzu. Jeśli pływasz na zewnątrz, zauważysz, że Twoje włosy z czasem stają się jaśniejsze. Czepek kąpielowy pomaga temu zapobiec i może przedłużyć żywotność Twoich włosów o 6 miesięcy. Czepki kąpielowe są idealne dla wszystkich rodzajów włosów i można je znaleźć w szerokiej gamie kolorów i wzorów, aby dopasować je do każdego gustu lub stroju kąpielowego.

Okulary do pływania

Okulary do pływania są zaprojektowane tak, aby były wodoszczelne i zapewniają szeroki zakres korzyści dla pływaków. Przy tak wielu różnych typach i stylach dostępnych na rynku, istnieje para okularów do pływania dla każdego pływaka. Niezależnie od tego, czy trenujesz do triathlonu, czy po prostu lubisz pokonać kilka okrążeń na lokalnym basenie, znajdziesz świetną parę okularów dla siebie. Okulary do pływania są dostępne zarówno w wersji na receptę, jak i bez recepty. Pamiętaj, że okulary na receptę mogą być droższe niż te bez recepty. Większość okularów posiada soczewki przeciwmgielne, ochronę przed promieniowaniem UV oraz regulowane paski, które zapewniają wodoszczelne i wygodne dopasowanie.

Jump rope

Podczas gdy liny do skakania są powszechnie używane jako świetne ćwiczenie cardio, są one również poręcznym akcesorium do pływania. Skakanie po linie podczas pobytu w wodzie zwiększa tętno, spala kalorie, poprawia siłę nóg i może pomóc w budowaniu wytrzymałości. Dodatkowo, jest to świetny sposób na rozgrzanie się przed rozpoczęciem sesji pływackiej. Większość lin do skakania unosi się na wodzie, więc są łatwe w użyciu podczas pobytu w wodzie. Kiedy nie są używane, można je powiesić na haku lub na krawędzi basenu, aby wyschły. Niektóre liny do skakania są wyposażone w hak lub płetwę, które ułatwiają przechowywanie i używanie w wodzie.

Urządzenie do pływania

Pasy do pływania i boje do ciągnięcia są zaprojektowane tak, aby pomóc poprawić twoją technikę pływania i utrzymać cię na powierzchni. Pasy do pływania mają pęcherz powietrzny, który nadmuchuje się i zapewnia ci pływalność w wodzie, ułatwiając ci utrzymanie się na powierzchni i umożliwiając skupienie się na poprawie techniki, a nie na utrzymywaniu się nad wodą. Pasy są idealne dla pływaków, którzy często toną w wodzie. Boje do podciągania są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci skupić się na budowaniu siły podczas pływania. Są łatwe do utrzymania i często używane przez pływaków, którzy są nowi w wodzie lub potrzebują dodatkowej pomocy w budowaniu siły. Są one świetne dla początkujących lub osób, które próbują pływać szybciej lub zużywają mniej energii.

Płetwy do pływania

Płetwy do pływania są w różnych typach i wzorach. Jednym z nich jest klasyczna płetwa, która posiada pasek, który biegnie wokół pięty stopy. Innym typem jest płetwa dzielona, która posiada dwa paski, po jednym z każdej strony stopy. Najczęstszym typem płetwy używanym w pływaniu wyczynowym jest płetwa dzielona.

Płetwy pomagają budować siłę i wytrzymałość podczas pływania, a także poprawiają technikę kopnięcia. Kiedy pływasz z płetwami, jesteś w stanie kopać mocniej i bardziej efektywnie, co pomaga zmniejszyć ilość czasu potrzebnego na przepłynięcie okrążeń. Jest to szczególnie ważne dla pływaków konkurencyjnych, którzy starają się odciąć sekundy od swoich czasów. Płetwy są świetne dla początkujących i średnio zaawansowanych pływaków, którzy chcą poprawić swoją technikę i zbudować swoją wytrzymałość.

Stoper

Pływacy często używają stopera do pomiaru czasu okrążeń i postępów w treningu. Stoper może być wykorzystywany na wiele sposobów, np. do odmierzania czasu treningu, mierzenia interwałów i śledzenia czasów okrążeń. Większość stoperów posiada czytelny wyświetlacz cyfrowy, przyciski, które można obsługiwać będąc w wodzie oraz wodoodporną konstrukcję.

Niektórzy pływacy wolą korzystać z aplikacji fitness, aby śledzić swoje postępy i śledzić czasy okrążeń i inne metryki treningowe. Wiele aplikacji fitness zawiera obecnie treningi pływackie i posiada wirtualnych trenerów, którzy udzielają informacji zwrotnych na temat techniki, w tym tempa pociągnięć i przebytego dystansu.