Surfowanie jest dla Ciebie zbyt niebezpieczne? Oto jak nauczyć się kisurfingu!Wydaje się, że gdziekolwiek spojrzysz, kolejny znajomy zamieszcza zdjęcia ze swoich wakacji na kitesurfingu. Widziałeś je w magazynach i na mediach społecznościowych. Ci ludzie mają czas swojego życia, surfując na szczycie gigantycznych latawców i szybując po wodzie. Czego tu nie kochać? Ale, czy jesteś zbyt ostrożny, aby spróbować czegoś tak niebezpiecznego? Jeśli martwisz się, że doznasz kontuzji podczas nauki kitesurfingu, możesz bać się zrobić ten pierwszy krok. W końcu, nawet jeśli wygląda to zabawnie i ekscytująco, istnieje ryzyko urazu związane z każdą aktywnością fizyczną. Ale jeśli podejdziesz do nauki prawidłowo, kitesurfing może być bezpieczny i satysfakcjonujący - niezależnie od tego, ile masz lat i jak bardzo jesteś doświadczony. Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zapiszesz się na swoje pierwsze zajęcia.

Potwierdź, że masz odpowiedni sprzęt

Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym czy profesjonalistą - odpowiedni sprzęt może zrobić różnicę. Twoim pierwszym krokiem powinno być potwierdzenie, że masz odpowiedni sprzęt. Jeśli nie, narażasz się na niebezpieczeństwo. Jeśli spróbujesz kitesurfingu bez odpowiedniego sprzętu, możesz odnieść poważne obrażenia. Nie oznacza to, że nie powinieneś próbować kitesurfingu. Oznacza to tylko, że powinieneś robić to w kontrolowanych warunkach, mając na sobie odpowiedni sprzęt.

Wymagania dotyczące sprzętu zależą w dużej mierze od poziomu twojego doświadczenia. Na przykład, jeśli dopiero zaczynasz i wciąż uczysz się podstaw, będziesz potrzebował mniej niż zaawansowany lub pro kitesurfer. Dobrą wiadomością jest to, że większość sprzętu do kitesurfingu mieści się w przedziale cenowym high-end, co sprawia, że jest to trochę inwestycja. Ale jest to inwestycja, która może się zwrócić na więcej sposobów niż jeden.

Zdecyduj się na pomoc instruktora

Skąd będziesz wiedział, czego masz się nauczyć, jeśli nie masz planu lekcji? Spędzisz większą część swojej pierwszej lekcji po prostu próbując uzyskać podstawy w dół, więc musisz wiedzieć, które z nich są. Twój instruktor powinien być w stanie dać ci znać, które aspekty kitesurfingu są najważniejsze do nauczenia się w pierwszej kolejności.

Jeśli nie, to może warto rozważyć pójście do innego instruktora. Jeśli jesteś nowy w kitesurfingu, twój plan lekcji powinien zawierać podstawy. Musisz opanować podstawy zanim przejdziesz do bardziej złożonych umiejętności. Nawet jeśli czujesz, że musisz szybko opanować podstawy, nie jest to właściwe podejście. Musisz nauczyć się podstaw poprawnie, aby móc robić postępy. Jeśli będziesz się spieszyć, będziesz bardziej narażony na kontuzje, a twoje umiejętności nie będą tak dobre.

Naucz się jak bezpiecznie upadać i wstawać.

Jeśli jest jedna rzecz, której musisz się nauczyć przed wszystkim innym, to jest to jak bezpiecznie upadać i wstawać. Kitesurfing to bardzo aktywny sport i nie możesz po prostu siedzieć i mieć nadzieję, że nie spadniesz. Musisz wiedzieć jak prawidłowo upadać i wstawać bez narażania się na niebezpieczeństwo. Jest to szczególnie ważne, jeśli dopiero się uczysz.

Podczas gdy prawidłowe spadanie nie jest umiejętnością, która będzie potrzebna, gdy będziesz bardziej zaawansowany, jest to jedna z najważniejszych rzeczy, których nauczysz się podczas pierwszych kilku lekcji. Większość instruktorów rozpocznie naukę na ziemi. Dzieje się tak dlatego, że jest to bezpieczny sposób na ćwiczenie upadków i pomaga ci wyczuć deskę. Większość instruktorów zacznie od nauczenia cię jak upaść w "bezpiecznej" pozycji. Następnie przeprowadzą cię przez proces wstawania. Od tego momentu możesz zacząć ćwiczyć na swojej desce.

Rozwijaj rytm w swoim ciele.

Kitesurfing to ciągła zmiana rytmu i pędu. Zaczynasz w jedną stronę, a potem zmieniasz w połowie lotu. Jest to krytyczny aspekt kitesurfingu, który często jest pomijany. I chociaż konieczne jest nauczenie się mechaniki tego sportu, musisz również zbudować rytm w swoim ciele. To właśnie tutaj większość nowych kitesurferów popełnia błąd.

Próbują przemyśleć, co powinni robić, zamiast po prostu to robić. Jeśli chcesz nauczyć się kitesurfingu i faktycznie coś z niego wynieść, musisz zaufać sobie i swojemu ciału. Najlepszym sposobem na to jest skupienie się na jednej umiejętności na raz. Nie możesz oczekiwać, że od razu będziesz świetny we wszystkim. Musisz nad tym pracować. Dotyczy to każdej umiejętności, którą chcesz nabyć. Możesz nie być fantastyczny za pierwszym razem, gdy spróbujesz kitesurfingu, ale będziesz coraz lepszy. Musisz upewnić się, że skupiasz się na jednej rzeczy na raz.

Wypróbuj różne postawy i stany.

W trakcie nauki powinieneś również wypróbowywać różne postawy i stany. Pomoże ci to określić, jakie nastawienie i stan działa dla ciebie najlepiej. Prawdopodobnie będziesz musiał się dostosować, aby znaleźć idealną kombinację dla Ciebie, ale ważne jest, aby odkryć, co działa najlepiej.

Ponieważ istnieją różne postawy i stany do kitesurfingu, musisz je wypróbować, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla ciebie. Na przykład, możesz zdecydować się na wypróbowanie bardziej agresywnego lub pasywnego podejścia. Albo możesz wypróbować pozytywne i negatywne stany. Możesz chcieć wypróbować bardziej pozytywne podejście do kitesurfingu. Albo możesz preferować bardziej agresywny i negatywny stan. Jest to całkowicie zależne od Ciebie.

Istnieje wiele rzeczy do rozważenia, jeśli chodzi o naukę kitesurfingu. Niektóre z najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć to potwierdzenie, że masz odpowiedni sprzęt, poproszenie instruktora o plan lekcji, nauczenie się, jak spadać i wstawać bezpiecznie, rozwijanie rytmu w swoim ciele, wypróbowanie różnych postaw i stanów, a kiedy jesteś gotowy, aby uderzyć w wodę, musisz być pewien, że szanujesz Matkę Naturę i pozostać bezpiecznym. Te wskazówki pomogą Ci rozpocząć naukę kitesurfingu i pozostać bezpiecznym podczas jego uprawiania. Teraz nadszedł czas, aby zapisać się na tę pierwszą lekcję.