5 najlepszych akcesoriów do kisurfingu dla początkującychTo nie tylko sport wymagający siły i zręczności. Jest to również jeden z najbardziej niebezpiecznych sportów ekstremalnych, które można podjąć. To powiedziawszy, nadal pozostaje zabawą i ekscytującym zajęciem, które można wykonywać z przyjaciółmi w słoneczny dzień. Jeśli jesteś chętny do nauki kisurfingu i chcesz wiedzieć, jakie akcesoria są potrzebne do tej aktywności, czytaj dalej! Aby rozpocząć naukę kisurfingu, będziesz potrzebował trochę sprzętu, takiego jak mokry kombinezon, smycz, deska, płetwy i rękawice, jeśli planujesz wyjść poza płytki koniec basenu lub oceanu. Na szczęście istnieje kilka marek, które sprzedają akcesoria do kisurfingu specjalnie dla początkujących. W tym artykule wymieniliśmy nasze 5 najlepszych akcesoriów do kisurfingu dla początkujących.

Mokry kombinezon

Pierwszą pozycją na naszej liście akcesoriów do kisurfingu jest mokry kombinezon. Pomijając fakt, że cały twój pozostały sprzęt będzie bezużyteczny bez niego, jest to niezbędny przedmiot, który wszyscy kisurferzy muszą mieć. Kombinezony wykonane są z neoprenu, który jest bardzo elastyczny i dobrze przylega do ciała. Ma również efekt termiczny, który utrzymuje ciepło i zapobiega wychłodzeniu ciała. Kombinezon ochroni Cię przed skaleczeniami, zadrapaniami i siniakami. Ponadto uchroni Cię przed chorobami przenoszonymi przez wodę, takimi jak zapalenie wątroby typu A, leptospiroza czy vibrio. Kombinezony są dostępne w różnych grubościach, od 3 mm do 12 mm. Im grubszy kombinezon, tym cieplejszy będzie. Jednak im grubszy kombinezon, tym trudniej będzie ci się w nim poruszać.

Smycz do kisurfingu

Podobnie jak twoje akcesoria do nurkowania, będziesz potrzebował także smyczy do kisurfingu, aby uchronić się przed utonięciem. Zazwyczaj jest ona przymocowana do twojej kostki, aby zapobiec odciągnięciu cię od deski przez prąd. Powinieneś wiedzieć, że nie wszystkie smycze są stworzone tak samo. Powinieneś wybrać wysokiej jakości smycz, która nie będzie się łatwo łamać. Jeśli chcesz kupić smycz kisurfingową, upewnij się, że jest wystarczająco duża, aby zmieścić kostkę. Powinieneś również rozważyć długość smyczy, ponieważ chcesz, aby była wystarczająco długa, abyś nie został pociągnięty do tyłu przez prąd. Idealnie, chcesz mieć długą smycz, która pozwoli ci pływać za twoim kiteboarderem.

Wybierz deskę

Najlepszym kiteboardem dla początkujących jest miękka deska. Możesz wybrać między deską full-boad a hybrydową. Główna różnica między nimi polega na tym, że deska full-boad jest szersza i ma spłaszczony ogon, aby zwiększyć twoją stabilność. Z kolei deska hybrydowa jest węższa i ma zaokrąglony ogon, który ułatwia skręcanie. Jeśli jesteś początkujący, powinieneś zacząć od miękkiej deski. Będzie Ci łatwiej kontrolować ją, gdy zaczniesz uczyć się latać. W miarę jak będziesz coraz lepszy, możesz spróbować innej deski, która będzie lepiej pasować do twojego zestawu umiejętności. Powinieneś także wybrać deskę, która ma dodatkową szerokość, zwłaszcza jeśli masz duże stopy. Chcesz mieć deskę, która będzie pasować do twojego rozmiaru i wagi, abyś mógł ją łatwo kontrolować. Jeśli jesteś początkujący, lepiej będzie, jeśli wybierzesz deskę o standardowej szerokości.

Płetwy

Płetwy są kluczowymi akcesoriami kisurfingowymi, zwłaszcza jeśli planujesz wyjść poza płytki koniec basenu lub oceanu. Pomogą Ci one lepiej nawigować i manewrować Twoim kiteboardem. Płetwy są specjalnie zaprojektowane, aby pasowały do rozmiaru stopy. Dlatego nigdy nie powinieneś wybierać płetw o jednym rozmiarze. Jeśli masz mniejsze stopy, możesz zdecydować się na dużą płetwę, aby pomóc w nawigacji i sterowaniu deską. Jeśli masz duże stopy, możesz użyć małej płetwy, aby pomóc w nawigacji. Jeśli jesteś początkujący, najlepiej jest zacząć od standardowych płetw. Będzie Ci łatwiej kontrolować ruch i dokonywać korekt.

Rękawice

Rękawiczki to niezbędne akcesoria do kisurfingu, zwłaszcza jeśli planujesz spróbować tego sportu w chłodniejszych miesiącach. Istnieją trzy główne rodzaje rękawic, które noszą kisurferzy: neoprenowe, polarowe i syntetyczne. Wszystkie mają swoje wady i zalety, więc powinieneś wybrać te, które będą pasowały do Twoich potrzeb. Neopren: Rękawice neoprenowe są najlepsze do kitesurfingu, ponieważ są wodoodporne i są niesamowicie trwałe. Jeśli jednak jesteś w chłodniejszym miejscu, mogą sprawić, że ręce będą się pocić. Fleece: Te rękawice są świetne na zimną pogodę. Są również lekkie i łatwe do czyszczenia. Nie są jednak tak wodoodporne i wytrzymałe jak rękawice neoprenowe.

Teraz, gdy już wiesz, jakich akcesoriów kisurfingowych potrzebujesz, możesz zacząć ćwiczyć swoje ruchy. Chcesz mieć pewność, że używasz ich prawidłowo, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo. Wykonaj powyższe kroki i używaj swoich akcesoriów kisurfingowych mądrze. Teraz możesz skupić się na zabawie z przyjaciółmi, jednocześnie otrzymując świetny trening i ciesząc się pięknem natury. Jeśli jesteś zainteresowany nauką kisurfingu, przeczytaj powyższy artykuł. Dowiesz się, jakich akcesoriów potrzebujesz, aby zacząć uprawiać ten sport.