Jak wybrać najlepszy pokrowiec na deskę kitesurfingowąPrawdopodobnie w końcu spędzisz znacznie więcej czasu na ćwiczeniu i doskonaleniu swoich umiejętności niż na faktycznym uprawianiu kitesurfingu. Oznacza to, że będziesz chciał zainwestować w pokrowiec na deskę, który pomoże Ci chronić swoją inwestycję na dłuższą metę. Mimo, że większość producentów kiteboardingu je sprzedaje, nie wszyscy robią pokrowce wysokiej jakości. Wiemy, głupie, prawda? Możesz myśleć, że wszystkie pokrowce są stworzone tak samo, ale to prawda. Niektóre będą trwać dłużej niż inne i dlatego ważne jest, abyś wiedział, co sprawdzić przy zakupie. Dobry pokrowiec na kitesurfing powinien być wykonany z wysokiej jakości wodoodpornego materiału, takiego jak PVC lub Nylon z powłoką uretanu na wierzchu dla doskonałej ochrony przed wodą.

Na co zwrócić uwagę kupując pokrowiec na deskę do kitesurfingu?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zawsze sprawdzić przy zakupie pokrowca jest materiał. Nie wszystkie tkaniny są stworzone tak samo. Niektóre z nich są znacznie bardziej wytrzymałe i długotrwałe niż inne. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku pokrowców na deski kite, które są używane w trudnych warunkach. Najlepsze tkaniny to PVC lub Nylon z powłoką uretanową na wierzchu dla doskonałej ochrony przed wodą. Unikaj kupowania pokrowców z tkanin, takich jak bawełna, ponieważ zniszczą się one bardzo szybko i nie będą trwać bardzo długo. Inną rzeczą, którą możesz sprawdzić, jest grubość tkaniny. Im grubszy jest, tym bardziej jest trwały.

Ponownie, jest to szczególnie prawdziwe dla okładek kiteboard, które są używane w trudnych warunkach i mają tendencję do bycia bardzo cienkie. Najlepsze pokrowce na kiteboard mają około 10 milsów grubości. To powinno być więcej niż wystarczająco, aby chronić deskę przed uszkodzeniem. Niektóre pokrowce posiadają wzmocnienia na rogach i krawędziach. Nie kupuj ich, jeśli ich nie mają. Ten mały szczegół sprawi, że trwałość i wytrzymałość Twojego pokrowca wejdzie na inny poziom. Pomoże również chronić krawędzie deski przed uszkodzeniem.

Jak chronić swoją inwestycję za pomocą pokrowca na kiteboard?

Jednym z największych powodów, aby kupić dobry pokrowiec na kiteboard jest ochrona Twojej inwestycji. Jeśli jesteś początkujący i nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy na deskę, pokrowiec może pomóc chronić ją przed drobnymi zadrapaniami i innymi uszkodzeniami, które mogą się zdarzyć, gdy wciąż uczysz się kiteboardingu.

Możesz myśleć, że nie potrzebujesz pokrowca, ponieważ zamierzasz używać go tylko na jeziorze, ale nawet tak, będziesz chciał uzyskać pokrowiec. Jest wielu kitesurferów, którzy ćwiczą tylko na jeziorach i stawach, a ich deski będą się brudzić i moczyć. Brud i woda uszkodzą deskę, a pokrowiec pomoże ją przed tym ochronić. Jeśli planujesz używać swojej deski w słonej wodzie, pokrowiec jest koniecznością. Słona woda spowoduje uszkodzenie deski, a pokrowiec pomoże ją przed tym ochronić.

Materiał i grubość pokrowca

Materiał i grubość pokrowca to dwie najważniejsze rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie pokrowca. Pokrowiec musi być wodoodporny i mocny, ponieważ będzie stale narażony na działanie wody, piasku i innych elementów, takich jak promienie UV, które go zniszczą. Większość dobrych pokrowców do kiteboardingu jest wykonana z PVC lub Nylonu z powłoką uretanową na wierzchu dla doskonałej ochrony przed wodą.

PVC jest również bardzo wytrzymały, więc świetnie nadaje się na pokrowce do kitesurfingu. Nylon jest również bardzo dobrą i trwałą tkaniną, ale nie jest tak wodoszczelny jak PVC. Grubość pokrowca również odgrywa dużą rolę w jego trwałości. Im jest on grubszy, tym jest bardziej wytrzymały. Ponownie, jest to szczególnie prawdziwe w przypadku pokrowców kiteboardowych, które są używane w trudnych warunkach i mają tendencję do bycia bardzo cienkimi. Najlepsze pokrowce na kiteboard mają około 10 milsów grubości. To powinno być więcej niż wystarczająco, aby chronić swoją deskę przed uszkodzeniem.

Jakość i lokalizacja zamka błyskawicznego

Zamek błyskawiczny to kolejna ważna część pokrowca. Upewnij się, że jest on dobrej jakości, a nie tylko tani zamek błyskawiczny, który może się łatwo zaciąć. Dotyczy to zarówno zamka wewnętrznego jak i zewnętrznego. Wewnętrzny zamek błyskawiczny pomoże Ci łatwo założyć pokrowiec na deskę, a zewnętrzny zamek błyskawiczny pomoże Ci go zdjąć. Należy również pamiętać o umiejscowieniu zamka błyskawicznego. Upewnij się, że zamek błyskawiczny nie znajduje się na dole pokrowca. Jeśli tak, to założenie pokrowca będzie bardzo trudne. Idealnie, zamek błyskawiczny powinien znajdować się z boku deski.

Ochrona deski

Jak już wspomnieliśmy, pokrowiec ma za zadanie chronić deskę. Ale co się stanie, jeśli pokrowiec ulegnie uszkodzeniu? Pokrowiec ma za zadanie chronić deskę, a nie odwrotnie. Musisz się upewnić, że pokrowiec jest dobrze wykonany i wystarczająco trwały, aby wytrzymać trudne warunki, na które będzie narażony. W ten sposób będzie w stanie chronić Twoją deskę przez długi czas. Jeśli Twój pokrowiec ulegnie uszkodzeniu, nie wyrzucaj go. Zamiast tego odwiedź warsztat naprawczy i zleć naprawę uszkodzenia. W ten sposób będziesz w stanie przedłużyć żywotność swojego pokrowca i używać go przez dłuższy czas.

Inne punkty do rozważenia: Wentylacja, przechowywanie i cena

Jeśli Twoja deska jest wykonana z EPS Foam, nie będzie potrzebowała wentylacji. Ale jeśli jest wykonana z pianki PU, będzie potrzebowała wentylacji, aby zapobiec spleśnieniu. Płyty z pianki PU mają również tendencję do nieprzyjemnego zapachu z czasem, jeśli nie są właściwie przechowywane.

Płyty z pianki PU powinny być przechowywane w chłodnym i suchym miejscu. Deski z pianki poliuretanowej potrzebują wentylacji, aby nie spleśniały. Dlatego niektóre pokrowce na deski kite posiadają otwory, dzięki którym deska może oddychać. Jeśli jesteś początkujący, możesz chcieć kupić pokrowiec z zamkiem błyskawicznym, który przechodzi przez całą drogę wokół deski, abyś mógł go łatwo założyć i zdjąć, kiedy tylko chcesz.

Dla bardziej doświadczonych kiteboarderów może to nie być konieczne. Ostatnią rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę przy zakupie pokrowca jest cena. Nie wszystkie pokrowce są stworzone tak samo, a niektóre są droższe od innych. Możesz nie chcieć wydawać dużo pieniędzy na pokrowiec, jeśli jesteś początkujący i nie wiesz, czy będziesz kontynuował kitesurfing. Ale jeśli myślisz o tym poważnie, możesz chcieć zainwestować w lepszy pokrowiec.

Istnieje wiele pokrowców na deskę kitesurfingową, ale nie wszystkie są wykonane tak samo. Przed zakupem upewnij się, że sprawdzisz materiał i grubość, jakość i umiejscowienie zamka błyskawicznego oraz ochronę deski. W ten sposób będziesz w stanie chronić swoją inwestycję i przedłużyć żywotność swojej deski kite.