Ostateczny przewodnik po akcesoriach do surfowania: Kompleksowe spojrzenie na to, co najważniejszeNawet dla najbardziej doświadczonych surferów zdarzają się sytuacje, w których potrzebujesz tej odrobiny pomocy. Niezależnie od tego, czy chodzi o ochronę rąk przed pęcherzami, czy o utrzymanie naczynia do picia przed przewróceniem, istnieje cały szereg akcesoriów, które mogą sprawić, że czas spędzony na falach będzie jeszcze przyjemniejszy. Bez względu na to, czy jesteś początkującym surferem, czy też wieloletnim wielbicielem, upewnienie się, że masz wszystkie niezbędne przedmioty, gdy uderzasz w fale, pomoże Ci uzyskać więcej korzyści z doświadczenia. Od kamizelek przeciwdeszczowych i smyczy do butów do wody i kombinezonów, oto kompleksowy przewodnik po wszystkim, czego potrzebujesz jako surfer.

Rain Vests

Kamizelka przeciwdeszczowa jest idealnym akcesorium na dni, kiedy jest zimno, mokro i wietrznie. Będziesz chciał poszukać kamizelek, które mają wodoodporną warstwę zewnętrzną, wkładkę wykonaną z materiału takiego jak polar i kaptur, który jest izolowany. Pamiętaj też, aby wybrać kamizelkę, która jest wystarczająco długa, aby zakryć kolana. W ten sposób pozostaniesz ciepły, nawet jeśli pod spodem będzie wiał wiatr. Kamizelka przeciwdeszczowa pomoże Ci utrzymać ciepło, suchość i wygodę - a dodatkowo wygląda całkiem fajnie.

Kombinezony

Jeśli surfujesz w zimnej wodzie, noszenie mokrego kombinezonu może uczynić surfowanie znacznie przyjemniejszym. Kombinezony są różnej grubości, więc ważne jest, aby wybrać taki, który jest odpowiedni do warunków. Na przykład, w wodach w pobliżu równika będziesz potrzebował pięciomilimetrowego kombinezonu, w ciepłych wodach w pobliżu linii brzegowych najlepszy będzie trzymilimetrowy kombinezon, a w zimnych wodach idealny będzie siedmiomilimetrowy kombinezon. Kombinezony mokre są dostępne w różnych krojach i stylach, w tym z krótkim i długim rękawem, jedno- i dwuczęściowe oraz z zamkniętymi i otwartymi plecami. Zamknięte plecy są świetne dla początkujących, ponieważ zapewniają większe wsparcie i dodatkowe ciepło.

Smycz przedłużająca do pianki

Jest to świetny dodatek dla zaawansowanych surferów, którzy chcą mieć dodatkową miarę bezpieczeństwa. Smycz przedłużająca łączy twoją deskę surfingową z kostką, więc jeśli spadniesz z deski, nie stracisz jej. Smycze do mokrych kombinezonów są dostępne z różnych materiałów, w tym z gumy, plastiku i neoprenu. Gumowe smycze są mocne i dobrze przylegają do nogi, chroniąc ją przed zaczepieniem o spód deski surfingowej. Smycze do mokrych kombinezonów mają zazwyczaj od 10 do 15 stóp długości i są szybko zapinane. Zakładając smycz przedłużającą, pamiętaj o trzymaniu stopy blisko deski, aby smycz nie zaczepiła się o nią w wodzie.

Torby na deskę surfingową

Torba na deskę surfingową to najlepszy sposób na ochronę swojej deski, gdy nie surfujesz. Możesz użyć torby do podróży lub przechowywania, a niektóre torby są nawet wyposażone w koła dla łatwego transportu. Torby na deskę surfingową są wykonane z różnych materiałów, w tym gumy, nylonu i bawełny, a niektóre z nich mają specjalne cechy, które ułatwiają korzystanie z nich. Na przykład torby z kółkami i chowanym uchwytem są łatwe w transporcie; torby z wbudowanymi otworami na deskę pozwalają na przechowywanie deski w pozycji poziomej lub pionowej; a torby z wbudowaną torbą na deskę są zaprojektowane tak, aby chronić deskę, gdy nie jest używana. Jeśli chcesz podróżować z deską, szukaj torby, która jest wystarczająco duża, aby zmieścić deskę, ale nie tak duża, że jest trudna do przenoszenia. Chcesz również, aby torba była trwała i miała dodatkową wyściółkę, która ochroni Twoją deskę w przypadku jej upuszczenia lub przewrócenia.

Wosk surfingowy i buty

Najlepszym sposobem, aby nauczyć się surfować jest praktyka. Zamiast deski i wiosła, użyj pary butów surfingowych, gdy jesteś w wodzie, aby uzyskać poczucie ruchów. Kiedy już wygodnie opanujesz podstawy, możesz przejść do korzystania z deski. Buty surfingowe są specjalnie zaprojektowane do surfowania i są wykonane z różnych materiałów, w tym płótna, neoprenu i skóry syntetycznej. Są idealne dla początkujących, ponieważ zapewniają ochronę stóp bez użycia płetwy (co może pomóc w nauce równowagi). Surf wax jest niezbędny, jeśli używasz deski. Pomaga desce lepiej ślizgać się po wodzie i ułatwia skręty. Bądź ostrożny podczas wybierania wosku: istnieją różne rodzaje w zależności od temperatury wody.

Kiedy jesteś na polowaniu na nowe akcesoria do surfowania, ważne jest, aby pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, zdecyduj, do czego chcesz użyć akcesorium. Następnie upewnij się, że jest on wykonany z wysokiej jakości materiału. Nie chcesz skąpić na jakości tylko dlatego, że wydajesz mniej. Zamiast tego, znajdź produkty, które są wykonane z trwałych materiałów - to sprawi, że będą one trwać dłużej, co oznacza, że będziesz mieć więcej wykorzystania z nich. Ponadto, upewnij się, że jakikolwiek przedmiot, który kupujesz, jest łatwy w transporcie. Jeśli zabierasz go na plażę lub w podróż, nie chcesz, aby był zbyt nieporęczny lub ciężki. Teraz, gdy masz przegląd dostępnych akcesoriów do surfowania, nadszedł czas, aby uderzyć w fale!