Jak surfować po oceanie: Poradnik eksperta, jak nauczyć się tego sportuDla tych, którzy mieszkają w pobliżu oceanu i szukają nowego sportu lub hobby, surfing może nie być wysoko na liście. Być może zakładasz, że wymaga to lat, aby opanować, lub może słyszałeś, że jest to niezwykle trudne i warunki muszą być po prostu prawo, aby się nauczyć. Prawda jest taka, że to wymaga czasu i praktyki, aby uzyskać dobry w surfingu, ale istnieje wiele sposobów, aby ułatwić go bez poczucia z głębi. Nawet jeśli boisz się oceanu, z niektórych badań i przygotowania, nauka surfowania może być tak bezpieczne i bezstresowe, jak to możliwe. Jeśli jesteś zainteresowany nauką surfowania - lub nawet jeśli po prostu chcesz zrozumieć, co trzeba przed próbą - ten artykuł zapewni Ci potrzebne informacje. Oto kilka pomocnych wskazówek od eksperta na temat rozpoczęcia tej ekscytującej nowej działalności.

Idź na obóz surfingowy

Jeśli masz zamiar zbadać inne opcje, rozpoczęcie od obozu surfingowego jest świetnym miejscem do rozpoczęcia. Obozy surfingowe są świetne dla wszystkich poziomów umiejętności, od początkujących do pro surferów. Nie tylko są otoczone przez kolegów surferów i ekspertów, ale także dostać się do zbadania lokalnej okolicy.

Większość obozów surfingowych oferuje wycieczki na temat innych działań w pobliżu plaży. Dzięki temu możesz w pełni wykorzystać swój czas, zwiedzając okolicę i poznając kulturę. Z obozów surfingowych, nie tylko dostać się do spędzenia czasu na plaży i w wodzie, ucząc się surfować, ale także dostać się do przyjaciół z całego świata. Obozy surfingowe stały się ostatnio tak popularne, że z łatwością znajdziesz obóz, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Niektóre obozy specjalizują się w określonych działaniach lub oferują specjalistyczne zajęcia.

Oglądaj filmy dobrych surferów

Kiedy już wybierzesz miejsce do nauki, zacznij oglądać filmy surferów na YouTube. Nie tylko filmy są świetnym sposobem na uzyskanie smaku tego, w co się pakujesz, ale są również pomocne w nauce podstaw. Możesz zobaczyć, jak surferzy poruszają swoimi deskami i co robią w różnych sytuacjach.

Nawet oglądanie filmów o złych surferów może być pomocne, jak można odebrać na co nie robić. Możesz również znaleźć filmy instruktażowe, które pomogą Ci nauczyć się podstaw. Na przykład strona internetowa How to Surf posiada filmik z lekcją surfowania dla początkujących, który uczy podstaw, w tym jakiego sprzętu potrzebujesz, różnych rodzajów fal, ciśnienia i równowagi oraz postawy.

Najpierw wypróbuj bodyboard

Niektórzy ludzie myślą, że bodyboarding to po prostu mniej ekstremalna wersja surfingu, ale w rzeczywistości jest to zupełnie inny sport. Chociaż nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu, aby uprawiać bodyboard, może być łatwiej nauczyć się go na mniejszej desce. Bodyboarding jest również pomocny dla osób, które boją się oceanu i fal. Jest to również zabawny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną, którzy nie czują się komfortowo w wodzie.

Podstawy bodyboardingu są bardzo podobne do podstaw surfingu. Chcesz spróbować złapać falę, a następnie użyć swojego ciała, aby utrzymać się na desce. Największą różnicą jest to, że nie będziesz stał na bodyboard. Celem jest utrzymanie się na kolanach, prawie tak, jakbyś robił pompkę w wodzie. Na początku jest to trudne, ale to świetny sposób, aby uniknąć strącenia z deski przez większe fale.

Kup dobrej jakości piankę

Jeśli masz szczęście, że mieszkasz w pobliżu oceanu, będziesz chciał zdobyć mokry kombinezon. Kiedy po raz pierwszy uczysz się surfować, możesz być w wodzie przez wiele godzin, a nawet wpaść do wody więcej niż raz. Bez kombinezonu mokrego możesz naprawdę szybko się oziębić, co może być niebezpieczne, jeśli jesteś w wodzie przez długi czas. Mokry kombinezon to neoprenowy kombinezon, który utrzymuje ciepło i pomaga utrzymać się na desce. Są one dostępne w różnych grubościach, więc możesz wybrać taki, który jest wygodny w danych warunkach.

Poznaj warunki

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić podczas nauki surfowania, jest sprawdzenie warunków. Nie chcesz być osobą, która z niewiedzy rujnuje to dla wszystkich innych. Nie tylko to, ale warunki mogą się szybko zmienić, a nie chcesz utknąć tam, gdy fale stają się zbyt duże lub woda staje się niebezpieczna.

Pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, jest temperatura wody. Nie chcesz wejść do wody, która jest zbyt zimna, ale nie chcesz też wejść do wody, która jest zbyt ciepła. Jeśli woda jest zbyt ciepła, ryzykujesz, że zostaniesz zraniony przez płaszczkę. Te urazy są niezwykle bolesne i mogą być śmiertelne. Są one spowodowane przez kolczasty ogon płaszczki, który może przebić skórę i może być

Weź lekcję wprowadzającą

Nawet jeśli jesteś zdecydowany nauczyć się wszystkiego na własną rękę, lekcja wprowadzająca może być pomocna. Nie tylko nauczysz się od profesjonalnego instruktora, ale także będziesz miał ludzi, z którymi możesz ćwiczyć. Spędzanie godzin w wodzie bez nikogo do rozmowy lub ćwiczenia może być bardzo frustrujące. Lekcja wprowadzająca może być różnicą między dobrą zabawą a rezygnacją po dniu lub dwóch.

Surfing to ekscytujący sport, który wymaga siły, zwinności i miłości do wody. Opanowanie go może zająć lata, ale z odpowiednim sprzętem, cierpliwością i praktyką każdy może zacząć. Nie musisz mieszkać w pobliżu oceanu, aby nauczyć się surfować. Istnieje wiele szkół surfingu, które pozwolą Ci ćwiczyć swoje umiejętności w basenie. Jeśli jesteś w pobliżu oceanu, należy wybrać pustą plażę do praktyki na tak nie dostać się na drodze innych pływaków i surferów. Lekcja wprowadzająca może pomóc Ci zacząć i możesz ćwiczyć, kiedy tylko chcesz.