5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszy pokrowiec na deskę do kitesurfinguUtrzymanie deski kitesurfingowej w czystości i suchości nie należy do przyjemnych zadań. Jednak bez ochronnego pokrowca możesz również narazić ją na szkodliwe promienie UV i wilgoć, które mogą skrócić jej żywotność. Ale jaki jest najlepszy pokrowiec na deskę kitesurfingową? Jakie rodzaje pokrowców są dostępne na rynku? Który z nich jest najbardziej odpowiedni ze wszystkich punktów widzenia? Dowiedzmy się! Pokrowiec na deskę kitesurfingową to niezbędny element zestawu dla każdego kitesurfera. Nie tylko ochroni Twoją deskę przed drzazgami, latającymi śmieciami i tym dziwnym zielonym mchem, który lubi rosnąć w wilgotnych miejscach, ale także zmniejszy potrzeby konserwacyjne i przedłuży jej żywotność.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pokrowca na deskę do kitesurfingu

Rodzaj pokrowca, jego długość i szerokość, styl, design i funkcjonalność - to tylko kilka z wielu czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę wybierając najlepszy pokrowiec na deskę kitesurfingową. Przyjrzyjmy się kilku najważniejszym z nich:

  • Rodzaj pokrowca - Istnieją 3 główne rodzaje pokrowców na deskę kitesurfingową - piankowe, neoprenowe oraz kiteboardowe pokrowce do przechowywania. Każdy z tych typów ma swoje własne cechy i korzyści. W zależności od potrzeb, możesz wybrać ten najbardziej odpowiedni.
  • Długość i szerokość - Musisz upewnić się, że Twoja deska zmieści się wewnątrz pokrowca. Upewnij się, że pokrowiec ma odpowiednią długość i szerokość, dzięki czemu deska nie będzie się przesuwać w środku i że masz kilka centymetrów na zewnątrz, aby ją związać.
  • Styl i design - Jaki jest najlepszy design pokrowca na deskę kitesurfingową? Czy wolisz klasyczny wzór, czy bardziej nowoczesny i żywy? Na rynku jest wiele różnych wzorów do wyboru. Możesz również znaleźć pokrowce z logo ulubionej marki i wzorami.
  • Funkcjonalność - Niektóre pokrowce są zaprojektowane tak, aby chronić Twoją deskę przed elementami. Mogą być wodoodporne lub mieć wodoodporną powłokę, aby chronić twoją deskę przed ekspozycją na warunki atmosferyczne.
  • Ochrona przed promieniowaniem UV - Wiele pokrowców jest odpornych na promieniowanie UV, co oznacza, że będą chronić Twoją deskę przed szkodliwymi promieniami UV. Ochrona przed promieniowaniem UV jest szczególnie ważna, jeśli Twoja deska będzie przechowywana na zewnątrz, gdzie może być narażona na większą ilość promieni UV.

Pokrowiec na deskę to pokrowiec specjalnie zaprojektowany do przykrycia Twojej deski. To prosta koncepcja, ale bardzo ważna. Jak możesz najlepiej chronić deskę przed żywiołami, jeśli nawet jej nie zakrywasz? Pokrowce na deski występują w różnych stylach i wzorach, więc możesz wybrać taki, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Najczęstszym typem pokrowca jest rozciągliwy pokrowiec neoprenowy, który będzie pasował do prawie każdej deski. Niektóre marki robią również uniwersalne pokrowce, które mogą pasować do każdej deski za pomocą pasków. Możesz również znaleźć wytrzymałe pokrowce wykonane z materiałów syntetycznych, które chronią deski przed wodą. Istnieją również pokrowce zaprojektowane specjalnie dla desek SUP. Zaprojektowane, aby chronić przed wodą, są zwykle wykonane z grubych materiałów syntetycznych.

Piankowe pokrowce na deskę

Piankowe pokrowce na deski używane są do pokrywania kiteboardów, desek surfingowych, desek windsurfingowych, desek SUP i innych desek. Są one szczególnie popularne w przypadku kiteboardów, ponieważ zapewniają najlepszą ochronę przed wodą i promieniami UV. Pianka jest zazwyczaj pianką zamkniętokomórkową, która jest wodoodporna, lekka i ma dobre właściwości izolacyjne. Można również znaleźć pokrowce z pianki o zamkniętych komórkach z pokryciem z tkaniny w celu ochrony przed UV. Pokrowce na płyty piankowe zapewniają doskonałą ochronę przed wodą, piaskiem i innymi zanieczyszczeniami. Są również świetne pod względem ochrony przed promieniowaniem UV. Jedynym minusem jest to, że nie rozciągają się tak dobrze jak pokrowce neoprenowe.

Pokrowce na deski z neoprenu

Neoprenowe pokrowce na deski są rozciągliwe i pasują do większości desek. Możesz znaleźć pokrowce neoprenowe w różnych grubościach, więc możesz wybrać ten, który oferuje najlepszą ochronę przed wodą. Pokrowce neoprenowe są łatwe do założenia i zdjęcia. Zapewniają dobrą ochronę przed piaskiem i gruzem, a także są świetne pod względem ochrony przed promieniowaniem UV. Jedynym minusem jest to, że nie są tak wodoodporne jak pokrowce piankowe.

Pokrowce na deskę do kitesurfingu

Jeśli masz małą deskę, możesz znaleźć dla niej futerał do przechowywania. Te futerały są idealne, jeśli nie masz zbyt wiele miejsca do przechowywania swojego sprzętu. Możesz je również wykorzystać do transportu swojej deski z jednego miejsca na drugie. Futerały do przechowywania kiteboardów są świetne dla małych desek i desek SUP. Nie zapewniają one tak dużej ochrony przed wodą i promieniami UV jak pokrowce z pianki lub neoprenu, ale są świetne, jeśli nie chcesz wydawać zbyt wiele pieniędzy na pokrowiec.