Najlepsze deski do kitesurfingu dla początkującychNawet jeśli jesteś całkowicie początkujący i nigdy nie widziałeś deski kitesurfingowej na żywo, prawdopodobnie będziesz w stanie powiedzieć, że deska kitesurfingowa różni się od przeciętnej deski surfingowej. A jeśli masz trochę zdrowego rozsądku, będziesz również wiedzieć, że istnieją różne rodzaje desek do tego sportu wodnego. Konkretne wymiary deski i materiały użyte do jej budowy robią wielką różnicę, jeśli chodzi o to, jak łatwo nauczyć się kite'a. Istnieje wiele różnych rodzajów desek do kitesurfingu, a niektóre są znacznie lepsze od innych dla początkujących. Jeśli chcesz zaangażować się w ten fantastyczny sport wodny tak szybko i bezboleśnie, jak to możliwe, czytaj dalej, aby odkryć więcej o sześciu najlepszych deskach do kitesurfingu dla początkujących.

Sprzęt do kiteboardingu

Zanim zanurkujemy i przyjrzymy się szczegółowo każdemu rodzajowi kiteboarda, szybko przejrzyjmy niezbędny sprzęt, którego będziesz potrzebował, aby zacząć. Po pierwsze, będziesz potrzebował latawca. Jest to urządzenie, które ciągnie cię przez wodę i wypycha w powietrze. Jest to bardzo skomplikowany kawałek sprzętu i będzie pochodzić z własnym zestawem instrukcji. Następnie potrzebujesz deski. Tak jest, nie zapomnieliśmy o najważniejszej części! Deska jest kawałek sprzętu, który jest rzeczywiście zamierza wziąć cię przez wodę. Jest to również element wyposażenia, z którym będziesz miał bezpośredni kontakt. Będziesz potrzebował również uprzęży, baru i smyczy do deski. Uprząż to część, która obejmuje twoją talię. Smycz do deski to pasek, który mocuje deskę do nogi. Drążek jest elementem wyposażenia, którego będziesz się trzymał obiema rękami. Jest to bardzo ważna część sprzętu kiteboardingowego i służy do sterowania latawcem.

Deska Core Kiteboard

Kiteboard z rdzeniem piankowym jest jednym z najbardziej popularnych typów kiteboardów. Jest to dobry wybór dla początkujących, ponieważ jest bardzo lekki. Oznacza to, że deska będzie łatwa do wiosłowania i nie będzie cię obciążać. Lekkość deski oznacza również, że będzie ona łatwa do podniesienia w i z wody. Wysokiej jakości deski kiteboardowe z rdzeniem piankowym są trwałe i mogą służyć przez wiele sezonów, jeśli odpowiednio o nie zadbasz.

Foam core kiteboards są również stosunkowo niedrogie. To sprawia, że są świetną opcją dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kiteboardami. Jednak kiteboardy z rdzeniem piankowym nie są najlepszym wyborem jeśli chcesz robić sztuczki. Nie są one wystarczająco mocne, aby wytrzymać uderzenia i łatwo się złamią, jeśli będziesz próbował wykonywać bardziej zaawansowane ruchy.

Carbon Fiber Kiteboard

Kiteboard z włókna węglowego jest preferowanym wyborem dla większości poważnych kiteboarderów. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które są zarówno lekkie, jak i niezwykle trwałe. Deski kiteboardowe z włókna węglowego są również stosunkowo drogie. To czyni je świetnym wyborem dla doświadczonych kiteboarderów, którzy wiedzą co robią. Jeśli jesteś początkujący, to może lepiej zacząć od kiteboardów z rdzeniem piankowym. Deski z włókna węglowego są znacznie trudniejsze do dostosowania i naprawy. Początkujący może skończyć się powodując więcej szkód na desce niż pożytku! Deski kitesurfingowe z włókna węglowego są bardzo wytrzymałe i lepiej znoszą uderzenia niż deski z rdzeniem piankowym. To czyni je znacznie lepszymi do nauki zaawansowanych trików.

Polimerowa Core Kiteboard

Deska kiteboardowa z rdzeniem polimerowym jest bardzo podobna do deski z rdzeniem piankowym. Wykonany jest z żywicy polimerowej, która jest zarówno lekka jak i wytrzymała. Podobnie jak kiteboard z rdzeniem piankowym, deska z rdzeniem polimerowym jest dobrym wyborem dla początkujących, ponieważ jest lekka. Oznacza to również, że będzie łatwa do podniesienia w i z wody i nie będzie cię obciążać. Deski kiteboardowe z rdzeniem polimerowym są również stosunkowo niedrogie. To sprawia, że są świetną opcją dla początkujących, którzy dopiero zaczynają. Jednak deski z rdzeniem polimerowym nie są najlepszym wyborem jeśli chcesz wykonywać triki. Nie są one wystarczająco mocne, aby wytrzymać uderzenia i łatwo się złamią, jeśli spróbujesz wykonać bardziej zaawansowane ruchy.

Solid Foam Kiteboard

Podobnie jak deska z rdzeniem piankowym, solid foam kiteboard jest wykonany z jednego kawałka pianki. Różnica pomiędzy tymi dwoma deskami polega na tym, że solid foam kiteboard ma grubszy rdzeń. To sprawia, że jest mocniejszy niż foam core board i czyni go lepszym wyborem dla początkujących, którzy chcą spróbować bardziej zaawansowanych ruchów. Mimo, że kiteboard z litej pianki jest bardziej wytrzymały niż kiteboard z rdzeniem piankowym, nadal nie jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać uderzenia. Jeśli chcesz spróbować bardziej zaawansowanych ruchów, będziesz musiał wymienić deskę w pewnym momencie. Dla początkujących, najlepszą rzeczą w solidnym piankowym kiteboard jest to, że jest bardzo niedrogi. To sprawia, że jest to świetny wybór, jeśli jesteś na budżecie.