Porady dotyczące zakupu deski do kitesurfinguKiedy po raz pierwszy zaczniesz uprawiać kitesurfing, prawdopodobnie nie będziesz nawet myślał o zakupie własnego sprzętu. Prawdopodobnie będziesz pożyczał sprzęt od kogoś innego, dopóki nie będziesz pewien, że jest to coś, co chcesz robić dalej. Jednak w miarę upływu czasu i doskonalenia się Twoich umiejętności, możesz być gotowy na zakup własnego sprzętu. Dobrą wiadomością jest to, że deska do kitesurfingu nie jest droga i jest wiele przystępnych opcji. Nawet jeśli jest to twój pierwszy raz, gdy kupujesz deskę, wciąż opłaca się zrobić kilka badań przed podjęciem plunge. Zanim pójdziesz na zakupy w poszukiwaniu idealnej deski dla swoich potrzeb, weź pod uwagę te wskazówki.

Zdecyduj jaki rodzaj kitesurfingu planujesz uprawiać

Zanim jeszcze zaczniesz szukać deski, pomocne będzie posiadanie jasnego pomysłu na to, co chcesz z nią robić. To pomoże ci zdecydować, jaki typ deski jest dla ciebie najlepszy. Możesz zdecydować, że chcesz lekką deskę do wyścigów lub cięższą do dużych wiatrów. Możesz chcieć deskę o większej powierzchni do jazdy trikowej lub mniejszą do lepszej manewrowości. Wiele o tym, jaki typ deski będziesz chciał wybrać, będzie zależało od tego, jak lubisz jeździć na desce. Niektórzy riderzy wolą jeździć switch-handed, a inni nie. Jeśli jesteś początkujący, najlepiej jest zacząć od standardowej deski, która może być ujeżdżana w obie strony. Kiedy będziesz miał lepszy pomysł na to, do czego chcesz używać deski, możesz zacząć zawężać swoje opcje.

Sprawdź wymiary i wagę deski

Będziesz chciał się upewnić, że deska ma odpowiednią długość dla twojego wzrostu. Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz jeździć na falach, gdzie deska może złapać się między dwiema falami. Kiedy będziesz sprawdzał wagę deski, upewnij się, że jest ona na tyle lekka, abyś mógł ją łatwo obsługiwać. Cięższa deska będzie trudniejsza do kontrolowania i transportu. 10-uncjowa różnica w wadze między dwoma deskami może sprawić, że różnica w twoim doświadczeniu będzie ogromna. Będziesz także chciał sprawdzić szerokość deski, która określi, jak łatwo możesz ją skręcić. Szersza deska będzie wolniejsza do skrętu, podczas gdy węższa będzie szybsza.

Sprawdź trwałość i wytrzymałość

Będziesz także chciał upewnić się, że deska jest zbudowana tak, aby była trwała. To sprawi, że będzie bardziej prawdopodobne, aby utrzymać się po ciągłym użyciu. Będziesz chciał się upewnić, że deska jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, takich jak włókno szklane, włókno węglowe lub kompozyt włókno węglowe/epoksyd. Jeśli kupujesz deskę używaną, musisz sprawdzić, czy nie ma na niej śladów zużycia. Szukaj nierównych obszarów na desce, suchej zgnilizny lub zużytych materiałów. Kolejną rzeczą, którą należy sprawdzić jest to, jak bezpiecznie przymocowana jest płetwa. Luźna płetwa może odpaść podczas jazdy i spowodować obrażenia. Możesz sprawdzić te rzeczy, wywierając niewielki nacisk na różne części deski. Jeśli poczujesz nadmierne skrzypienie, może to być znak, że deska jest zużyta.

Wybierz swoją deskę na podstawie jej wyglądu i odczuć

Podczas gdy zdecydowanie chcesz mieć dobrze wykonaną deskę, są też inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie deski. Kiedy patrzysz na deski, będziesz chciał rozważyć ich projekt, jak również. Niektóre deski będą miały bardziej atrakcyjny lub unikalny design niż inne, a ty możesz chcieć wybrać taki, który przykuje twoje oko. Będziesz chciał również wybrać deskę, która jest wygodna w Twoich rękach. Będziesz trzymać deskę i manewrować nią przez wiele godzin, więc będziesz chciał mieć taką, która będzie się dobrze czuła.

Sprawdź gwarancję przed zakupem

Wiele sklepów oferuje gwarancję na produkty, które sprzedają, i będziesz chciał się upewnić, że rozumiesz, co obejmuje gwarancja przed zakupem. Jeśli cokolwiek pójdzie nie tak z deską, podczas gdy ty go posiadasz, będziesz chciał wiedzieć, że będzie to pokryte. Będziesz także chciał się upewnić, że sklep, w którym kupujesz, ma dobrą politykę zwrotów. Nie chcesz kupić deski, a następnie czuć się utknął z nim, jeśli nie jest to, czego oczekiwałeś.

Kiedy już znajdziesz deskę, którą chcesz kupić, ważne jest, aby upewnić się, że wiesz, jaki rozmiar deski potrzebujesz dla swojej wagi. Ułatwi to manewrowanie deską i pomoże Ci uniknąć wyczerpania i kontuzji. Będziesz także chciał się upewnić, że twoja deska kitesurfingowa ma odpowiednią długość dla twojego wzrostu, a także, że ma wagę i szerokość, którą chcesz. Ponownie, ważne jest, aby sprawdzić materiały, z których wykonana jest deska i że pochodzi z gwarancji, aby chronić swoją inwestycję. Kiedy jesteś gotowy, aby kupić swoją pierwszą deskę kitesurfingową, upewnij się, że rozumiesz, jaki rodzaj deski chcesz i dlaczego chcesz go. Będziesz chciał się upewnić, że jest to odpowiedni rozmiar dla twojej wagi, i że wygląda i czuje się dobrze w twoich rękach. Co najważniejsze, będziesz chciał się upewnić, że deska jest trwała i pochodzi z gwarancji, aby chronić swoją inwestycję.